Trzeba powiedzieć że wszelkie akcje organizowane na rzecz zbiórki pieniędzy na chorych są puste i próżne bez informacji że powinni ci chorzy zapoznać się najpierw z Samoleczeniem metodą B.S.M. gdyż jak wiemy pomaga ono też przy nowotworach i chorobach nieuleczalnych. Wszelkie reklamy czy artykuły w prasie, audycje w radio i telewizji, wypowiedzi specjalistów odnośne leczenia są puste i próżne bez informacji o B.S.M. Fundacja obiera sobie za cel aby potrzebujący chorzy usłyszeli jej wołanie że mogą sobie pomóc sami a rodzice chorych dzieci wiedzieli że mogą je z powodzeniem zastosować. Pamiętajmy też o zwierzętach na których B.S.M. też działa z powodzeniem. Już Hipokrates mówił że najpierw trzeba zwrócić się do natury a dopiero gdy ta nie pomoże sięgać po środki medyczne. Wiemy że współczesna medycyna dla zysków odwróciła to twierdzenie. Samoleczenie metodą B.S.M. pokazuje gdzie jest jej miejsce. W dobie tego odkrycia miejsce medycyny jest nie w budowaniu naszego zdrowia w sposób sztuczny oparty na lekach , dostarczaniu organizmowi chemii i przebywaniu w szpitalu, tylko na zwalczeniu choroby poprzez nadrzędne siły natury – pole magnetyczne będące w nas samych, ( odkrycia naukowe dowodzą istnienia u wszystkich organizmów żywych pół życia oraz dużej ilości magnetytu w mózgu . dlatego mózg u każdej osoby jest w stanie odebrać z ręki słabe pole magnetyczne i przesłać je do chorego miejsca co powoduje szybkie leczenie), wówczas reakcje lecznicze będziemy w stanie sami zaobserwować a to z kolei powinno poprawić nasze samopoczucie i usunąć strach przed chorobą.
Sąd nadając Fundacji status organizacji pożytku publicznego uznał publiczne poparcie tej metody. Nie można tego uznania zawieść. Dlatego też Fundacja bierze sobie za cel bezpieczeństwo stosowania Samoleczenia metodą B.S.M. Stąd jedyną publikacją wg której można obecnie stosować Samoleczenie jest moja książka pod tym samym tytułem z 2014 / 2017 r. Wszystkie poprzednie książki trzeba odłożyć i zakupić książkę nową. Ci co sądzą że skoro do tej pory stosowali samoleczenie wg starszych publikacji to nic im się nie może stać są w błędzie. Dodany został nowy spis stanów chorobowych gdzie BSM stosować nie należy. Poza tym w książce są nowe informacje odnośne skuteczności stosowania B.S.M.

Jednocześnie Fundacja odcina się od wszelkich starszych publikacji w tym niezwykle niebezpiecznej odkrywcy metody E. Uchnasta która zawiera błędy w określeniu położenia dłoni bo oparta jest na starym niedokładnym schemacie położenia mózgu w czaszce i nie zawiera ostrzeżeń i niezbędnych uwag gdyż doświadczenie w stosowaniu B.S.M. wśród chorych było wtedy b. małe (1983r.) Sam odkrywca padł ofiarą swej niewiedzy w tym względzie.

Wydawało by się że metoda nie powinna mieć przeciwników. Jednak możliwość utraty przywilejów i pieniędzy popycha niektóre osoby w stronę szkodzenia metodzie. Inni chcieliby zawładnąć znakiem towarowym dla zysku a jeszcze inni chcieliby uzdrawiać dla zysku nie mówiąc chorym że powinni sami na sobie stosować B.S.M. Są to zjawiska b. niebezpieczne ze względu na nieliczenie się ze zdrowiem chorych. Dlatego staraniem Fundacji będzie przeistoczenie B.S.M. z leczenia niekonwencjonalnego w konwencjonalne by mieć możliwości prawne strzegące bezpieczeństwa chorych. W tym celu Fundacja zbiera również pieniądze na badania naukowe.
Prezes Fundacji – Piotr Lewandowski